Gerieji pavyzdžiai

Turime nemažai sėkmingai veikiančių socialinio verslo pavyzdžių – susipažinkite
su socialinio verslo iniciatyvomis ir verslais Lietuvoje.

Pranešk apie savo socialinį verslą, ar iniciatyvą susirask bendraminčių ir ne tik!

Prisijunk
Socialinis taksi

Socialinis taksi – unikali paslauga, kuri padeda užtikrinti judėjimo negalią turinčių žmonių kelionių organizavimą į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas (darbą, įvairias organizacijas, ligoninę, universitetą, kiną, teatrą, parduotuvę, susitikimą ir kt.).

 http://socialinistaksi.lt/

  ieško savanorių

Orūs namai

Orūs namai skirti suteikti vienišiems ir skurdžiai gyvenantiems senjorams fiziškai, psichologiškai ir finansiškai orią senatvę, padedant jiems įsikurti save išlaikančiose tarpusavio pagalbos šeimynose.

 www.orusnamai.lt

  ieško savanorių

Miesto laboratorija

Grupė iniciatyvių žmonių, kurie kuria modernų ir aplinkai draugišką bendruomenės edukacijos centrą – „Miesto Laboratorija“ Sapiegų parke, Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Čia „auginamos“ ir pristatomos žaliosios iniciatyvos ir praktikos, kurias savo intensyviame gyvenime nesunkiai gali pritaikyti kiekvienas miesto gyventojas.

Įkvėpti aplinkosauginės kultūros pavyzdžių Amsterdame, Kopenhagoje, Berlyne, norime juos perkelti ir į mūsų bendruomenę bei šviesti ją darnaus gyvenimo būdo, aplinkos ir energetinių išteklių tausojimo bei modernios daržininkystės mieste temomis.

Organizacijos narius vienija bendros idėjos – aplinkosauga, efektyvus energijos panaudojimas, tvarios visuomenės kūrimas ir pan.

 http://www.miestolaboratorija.lt/

Anksti.lt

Anksti.lt – tai praktinė pagalba ankstuko susilaukusioms šeimoms. Siekiame sudaryti pačias geriausias sąlygas augti, stiprėti ir vystytis per anksti pasaulį išvydusiam Tavo šeimos nariui.

 www.anksti.lt

Kūdikio lizdas

Kūdikio dėžė su kokybiškais, aplinkai ir kūdikiui draugiškais gaminiais. Dar daugiau – ją įsigydami padovanosite ramybės, jaukumo ir šilumos dalelę tiems, kurie patys šiuo momentu negali pasirūpinti komfortiškomis mažylio auginimo sąlygomis.

„Visi naujagimiai – lygūs“ išsirutuliojo į socialinį verslą, kai už vieną nupirktą „Kūdikio lizdo“ rinkinį antrąjį bazinį rinkinį padovanoji socialinės rizikos grupėje esančiai mamai. Kūdikiai nusipelno savo gyvenimą pradėti aprūpinti visais reikalingais daiktais, nesvarbu, kokioje šeimoje jiems teko gimti.

 www.kudikelis.lt

Draugų uogienė

Derliaus perteklius naudojamas gausių šeimų gerovei kurti. Draugų uogienė Veikia visoje Lietuvoje

 www.dalinkisuogiene.lt

  ieško savanorių

  ieško praktikantų

Inovatorių slėnis

Inovatorių slėnis- vieta, kurioje vėl galėtum pasijusti čia ir dabar. Galingos istorijos, grožiu nenukonkuruojamos gamtos, įkvepiančių idėjų ir naujų potyrių sintezė- tokia mūsų vizija.

 http://www.inovatoriuslenis.lt/

  ieško savanorių

  ieško praktikantų

Mažosios Lietuvos turtai

Socialinis Vilkyškių ir aplinkinių bendruomenių verslas – vaistingųjų ir prieskoninių augalų rinkimas, džiovinimas ir realizavimas. Veikla siekiama skatinti kaimo vietovių jaunimo užimtumą į kaimo Bendruomenė organizuoja projektus, įtraukiančius sunkumus patiriančius jaunuolius, įgyvendina edukacines programas. Su prekes ženklu „Mažosios Lietuvos turtai“ tikimasi atkreipti dėmesį į unikalius nykstančius augalus, senosios Prūsijos palikimą.

 http://prusijoslobiai.lt/

Kūrybinės dirbtuvės „Kūrybos kampas 360°“

Kūrybos kampas 360° – socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti saugesnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. Vykdome edukacinę veiklą per kūrybingumą organizuodami įvairius renginius ir užsiėmimus. Pagrindinė užsiėmimų tema – antrinis dizainas, t.y. mokomės prikelti daiktus antram gyvenimui, gaminamės juos iš antrinių žaliavų ar gamybos atliekų.

 www.kuryboskampas360.lt

  ieško savanorių

  ieško praktikantų

Mano Guru

2004-taisiais metais veiklą pradėjusi kavinė „Mano Guru“ yra ne tokia kaip visos – pirmasis socialinis verslas Lietuvoje nesiekiantis pelno, čia yra vykdoma socialinė integracija asmenims grįžusiems iš įkalinimo įstaigų ar baigusiems reabilitacijos programas sergant priklausomybių ligomis.

 www.manoguru.lt

Padirbtuvės

“Padirbtuvės” – tai atviros dirbtuvės susitikti, bendrauti, dalintis bei kurti. Vieta, kur žmonės gali realizuoti savo idėjas. Tai, ko namie nedarai, nes bijai ištepti kilimą ar pridulkinti virtuvėje. Padirbtuvės – tai vieta, kur patys esame už save atsakingi ir patys sprendžiame, kaip padaryti dar geriau.

 www.padirbtuves.lt

Pirmas blynas
„Pirmas blynas“ – tai socialinis blynų restoranas, kuriame dirba žmonės su negalia. Kiekvienas užsukęs čia sutinkamas su šypsena. „Pirmo blyno“ meniu sudaro dideli ir sotūs saldūs ir sūrūs blynai, kuriuo vienu pasisotins ir alkaniausias lankytojas. „Pirmas blynas“ laukia Jūsų ir Garatuoja gerą nuotaiką bei skanų maistą!

 www.pirmasblynas.lt

Lobių dirbtuvės
Medžio dirbtuvėse bendruomeniškoje komandoje gaminami įvairūs dirbiniai iš medžio. Lobių dirbtuvės gamina suvenyrus ir didesnius medinius gaminius pagal užsakymus: stalus, lentynas, kėdutes, langines, vėjalentes, tvoras ir pan. Tai kasdienė jų veikla. Dabar Dirbtuvėse dirba meistras, socialinė darbuotoja ir 10 žmonių su proto negalia.

 www.lobiudirbtuves.lt

Utrių Kalns

Lapių bendruomenės centro įgyvendintas projektas „Slidinėjimo trasos įrengimas Utrių kaime“. Pirmas ir vienintelis slidinėjimo kurortas Klaipėdos rajone. 3,7 ha visuomenės poreikiams skirtame sklype sumontuotas modernus keltuvas, keliantis 700 žmonių per valandą.

 www.utriukalns.lt

Vikingų kaimas

Vikingų kaime visos edukacijos organizuojamos patyriminiu principu, orientuotu į kiekvieno dalyvio pojūčius. Edukatorius „sausus“ faktus maišo su istorinėmis „razinkomis“ ir 5 pojūčių metodika. Tikima, kad esminiam objekto (dalyko) pažinimui, žmogus nesąmoningai įtraukia visus savo pojūčius. Tuomet kiekvienam norisi ir paliesti, ir paragauti, ir užuosti.

 www.vikingukaimas.lt

Verslas ar Menas

Leidybinių  inovacijų pagalba padedame vaikams su regos negalia skaityti tokias pačias knygas kaip regintieji ir jaustis lygiaverčiais skaitytojais. Reginčius vaikus pažindiname su neregimu pasauliu ir  Brailio raštu, o edukacinių programų dėka laviname lytėjimo pojūtį  bei ugdome augančios kartos toleranciją ir vertybes.

 www.vam.lt

Share the Light

 “SOPA” – socialinio įdarbinimo agentūra padeda žmonėms, kuriems sudėtinga integruotis visuomenėje. Neretai į SOPĄ kreipiasi žmonės, nepasitikintys savimi, išgyvenantys stresą dėl finansinių sunkumų ar nesėkmingų darbo paieškų. SOPA tarpininkauja ieškant darbo, tačiau pavyksta ne visada. Share the Light – sukuria tokiems žmonėms  darbo vietą, kur jie jaučiasi gerai.

 www.sharethelight.lt